Jak dosáhnout omyvatelnosti interiérových barev ?

10.05.2015 13:49

Většině interiérových barev chybí přes řadu důležitých vlastností jako je vyhovující otěruvzdornost, dobré krycí vlastnosti , paropropustnost apod. jedna velmi speciální vlastnost , která poněkud omezuje jejich použití. Touto vlastností je omyvatelnost. Chceme-li interiérovou barvu použít pro velmi namáhané povrchy jako jsou např. sokly podél schodišť, chodby, místnosti se zvýšenou vlhkostí jako kuchyně, koupelny ,sprchy je velmi zásadní ,aby barva , kterou použijeme byla omyvatelná. Pokud je barva pouze otěruvzdorná nelze z jejího povrchu opakovaně omývat špínu a nečistoty, což pochopitelně omezuje její použití v uvedených místech.

Jedním ze způsobů jak tzv. "udělat" z kvalitní interiérové barvy neomyvatelné , barvu plně omyvatelnou je použití interiérového laku ACTIN LI , jako vrchního nátěru. 

ACTIN LI je bezbarvý lak určený do interiéru , aplikovatelný na kvalitní interiérové barvy, nejlépe barvy odolné odolné vůči mokrému otěru. Je ředitelný vodou, bez zápachu. Vytváří plně omyvatelný povrch( třída omyvatelnosti 1 dle EN 13300) saténového vzhledu , který má vysokou mechanickou odolnost. Zvýrazňuje barevný podklad - výsledkem jsou bohaté, živější barvy .

ACTIN LI splňuje přísné požadavky pro aplikaci na dětské hračky, je odolný vůči plísním.

Pokud by se Vám po čase již zvolená barva podkladu nelíbila, není problém lak přetřít jiným odstínem barvy. ACTIN LI je však možné přímo tónovat v široké škále odstínů. Z laku tak vznikne vysoce kvalitní barva s ojedinělými vlastnostmi. 

Díky svým vlastnostem ať už jako bezbarvý lak nebo natónovaná barva může ACTIN LI sloužit např. jako ekonomická náhrada "obkladaček" . ACTIN LI se vyrábí v balení 0,8kg ( pro cca 5m2) a v balení 4,8kg ( pro cca 32m2) a můžete si ho objednat na e-mailové adrese  inexstav@inexstav.cz