Termoizolační nátěr ACTIN THERMO

04.02.2009 09:20

ACTIN THERMO - je disperzní termoizolační nátěrová hmota určená pro povrchovou úpravu interiéru a exteriéru. Vyznačuje se především výbornou přilnavostí k minerálním i starým disperzním podkladům. Má vyjímečnou schopnost eliminovat propustnost tepelného záření a zároveň odrážet záření sluneční.

V čem spočívá tajemství termoizolačního nátěru ACTIN THERMO

                          Nejdůležitější složkou termonátěru jsou duté mikrokuličky, díky kterým má tento speciální nátěr izolačně-reflexní vlastnosti. Po aplikaci nátěru v interiéru vytvoří po zaschnutí mikrokuličky souvislou vrstvu - tepelnou membránu. Tato působí jako fólie, která dokáže část unikajícího tepla " zachytit". Důsledkem toho se interiér v zimním období pomaleji ochlazuje , což vede k energetickým úsporám při vytápění. "Zachycení" unikajícího tepla zvýší povrchovou teplotu stěn obytné místnosti , čímž je eliminována kondenzace vodních par , která je hlavní příčinou vzniku plísní.

                           Při použití termonátěru v exteriéru získá ošetřená fasáda vysokou odrazivost slunečního záření. Tím dochází ke snížení přehřívání  obvodových stěn a interiéru obytného prostoru v letních měsících. Pro exteriérové použití je vhodnější aplikovat modifikaci ACTIN THERMO UNIVERZAL, která vykazuje zvýšenou pružnost a větší odolnost proti zašpinění.

Energetická úspora - náhrada vnějšího zateplení stavby ?

Termoizolační nátěr nelze rozhodně chápat jako všelék , který nahradí vnější zateplovací systém z hlediska energetických úspor. Termoizolační nátěr může být chápán jako doplněk k zateplovacímu systému, v případě nemožnosti použití zateplovacího systému na objektu jako náhradní, nikoli však adekvátní řešení. Energetická úspora potvrzená státní zkušebnou je cca 15%. Použití termoizolačního nátěru , zejména v interiéru, má zcela určitě příznivý dopad na interiérovou pohodu, velmi kvalitní izolační vlastnosti a nezanedbatelnou energetickou úsporu při nevysokých nákladech.