Aby stavba byla jako nová

INEXSTAV s.r.o.

Pavlovova 3048/40
Ostrava-Jih, Zábřeh
700 30

+420 603 156 379
+420 777 881 806

info@inexstav.cz

Montáž odvětrávaných fasád


Fasády jejichž konstrukce , umožňuje trvalé odvětrávání vlhkosti ze stavby nazýváme fasády odvětrávané resp. provětrávané. Fasády jsou zavěšeny na konstrukci , která je obvykle vyplněna izolantem z minerálních vláken . Z hlediska způsobu odvětrávání se tyto fasády dělí na :

FASÁDY DIFUZNĚ ODVĚTRÁVANÉ

Obkladový materiál fasády má nízký difuzní odpor ( např. obkladová cihla Lifebrick therm) a vodní páry jsou tak odváděny skrz obvodové zdivo stavby, dále přes tepelnou izolaci a obkladovou cihlu ven . Základem dobré funkce je  nízký difuzní odpor tepelné izolace i obkladových cihel. Doporučují se zejména pro stavby u nichž nejsou problémy se spodní vlhkostí .

FASÁDY AKTIVNĚ ODVĚTRÁVANÉ

V tomto případě je vlhkost ze stavby odváděna vzduchovou mezerou mezi tepelnou izolací a fasádním obkladem proudem vzduchu , který strhává vlhkost prostupující skrz základní zdivo stavby a tepelnou izolaci . Obkladový materiál fasády má velký difuzní odpor ( např. obkladová cihla Lifebrick standart, cementotřískové desky Cetris, aj.) . Tento typ fasád se doporučuje zejména u staveb , kde je potřeba aktivně odvětrávat , resp. vysušovat zdivo. Lze ho však samozřejmě použít i na fasády u nichž problémy s vlhkostí nejsou.